"Donaubotschaften" - rövidfilm

2012. január 23-án 10-től 12 óráig a negyedikes és az ötödikes osztályaink bekapcsolódtak egy internetes élőadásba, amelyben különböző dunamenti országokból származó gyerekek mesélnek a Dunával kapcsolatos élményeikről. Ezt a projektet a bécsi Collegium Hungaricum indította el „Donaubootschaften“ néven. A kapcsolásban egy ulmi, egy bécsi, egy pozsonyi, egy esztergomi iskola és a budapesti Európaiskola vett részt.

Diákjaink a Dunáról szóló történeteiket egy kisfilm keretében adták elő. Kopek Donát, fiatal magyar filmkészítő (az Európaiskola volt diákja, most egyetemi hallgató) felelős az egész produkcióért.

Az élő konferencia-beszélgetés Skype-on, Pék György számítógépes szakemberünk technikai támogatásának köszönhetően zavartalanul zajlott.

Mindenkinek köszönet, aki az érdekfeszítő projekten részt vett és hozzájárult annak sikeréhez!

Itt lehet a „Donaubootschaften“ című rövidfilmet megtekinteni.