Osztrák Oktatási Központ

Óvodától az érettségiig

Az ingatlan három különböző oktatási intézménynek ad otthont:

Az Osztrák-Magyar Óvoda, az Osztrák-Magyar Európaiskola és a Budapesti Osztrák Iskola (gimnázium).

Jelenleg kb. 700 gyermek és fiatal tanul a budapesti Osztrák Képzési Központban.

A diákok különböző országokból származnak, túlnyomó többségük azonban magyar. Az egymással való bánásmód, egymás megértése és a gyakorlatban megvalósuló tolerancia különösen fontos számunkra.

Törekvésünk a korral haladó, a pedagógia modern felismerésein alapuló nevelés  megvalósítása. Ennek érdekében azon fáradozunk, hogy a gyerekeknek ne csak az intellektuális képességeit fejlesszük, hanem személyiségfejlesztésük keretén belül a szociális kompetenciájukat is erősítsük. Ez ugyanis nélkülözhetetlen alapvető feltétele lesz egy sikeres életnek az új Európában.

Az Osztrák-Magyar Európaiskola sikeres elvégzése után a diákok folytathatják tanulmányaikat az Osztrák Reálgimnáziumban. Az itt megszerzett érettségi bizonyítvánnyal Ausztriában, Magyarországon és az Európai Unió többi országában működő felsőoktatási intézményekben is továbbtanulhatnak.

Képzési központunk Budapest nyugati részében, a Déli pályaudvar közelében helyezkedik el. Tömegközlekedéssel is könnyen megközelíthető:

Pl. M2 a Széll Kálmán térig vagy a Déli pályaudvarig onnan pedig a 21 vagy 21/A jelzésű busszal az Orbán térmegállóig.