Szervezeti felépítés

Osztrák-Magyar Európaiskola Alapítvány

A keresztény iskolatestvérek (Fratres Scholarum Christianorum- FSC) 1995-ben létrehoztak egy alapítványt a magyar jog szerint, amelynek elsődleges célja az Európaiskola fenntartása. Az alapítvány vezetése a Kuratórium kezében van, elnöke Mag. Kurt Langthaler. Az alapítvány tevékenysége a Felügyelő Bizottság ellenőrzése alatt áll. Az Osztrák-Magyar Európaiskola Alapítvány nonprofit szervezet – ez azt jelenti, hogy a befolyt pénzt teljes egészében az alapítvány fenntartási és üzemeltetési költségeire, tehát az iskolára fordítódjuk. Az éves szülői hozzájárulást a Kuratórium határozza meg. Az alapítvány fedezi a szükséges taneszközök, üzemeltetési eszközök költségeit és a rezsiköltséget, valamint a magyar tanárok, tanítók, műszaki és adminisztratív személyzet költségeit.  (Az osztrák tanárok kiküldetésben dolgoznak itt, és az osztrák állam fizeti őket.) A rend alapítója, Jean Baptiste de la Salle szellemében az Osztrák-Magyar Európaiskola Alapítvány mindent megtesz azért, hogy a szülői hozzájárulást viszonylag alacsonyan tartsa.

A Kuratórium

Az Alapítvány vezető szerve a Kuratórium.

Elnök:
Mag. Kurt Langthaler (a Lasalliánus Akadémia vezetője)

További tagok:
Johann Gassner testvér (a közép-európai és közel-keleti iskolatestvérek regionális vezetője)
Dr. Andrea Dorner (BMB)
Alfred Brychta OSR (az iskolafenntartó képviselője)
Walter Kröner (a rend közgazdásza)
Evelin Stanzer, MSc, az Európaiskola vezetője

A Felügyelő Bizottság tagjai:

Dr. Csiby Andrea
Paul Kaiser testvér
Dr. Werner Jisa

Cím: H-1126 Budapest, Istenhegyi út 32.

Szülői hozzájárulás

Az Osztrák-Magyar Európaiskola Alapítvány nonprofit szervezet. A működési és a fenntartási költségek fedezésére az ide járó diákok szülői hozzájárulást fizetnek. A Kuratóriumnál lehet ösztöndíjat kérvényezni, valamint a szülői hozzájárulás részletekben történő befizetésére is van mód. Egy személyes találkozás alkalmával pontosabb információkkal tudunk szolgálni. Ne habozzon, hívjon fel minket!

A jelenlegi tanév szülői hozzájárulásának mértéke: 529.000,- forint.
A napközihez a szülők ezen felül még 312.000,- forinttal járulnak hozzá.