Szervezeti felépítés

Osztrák-Magyar Európaiskola Alapítvány

A keresztény iskolatestvérek (Fratres Scholarum Christianorum- FSC) 1995-ben létrehoztak egy alapítványt a magyar jog szerint, amelynek elsődleges célja az Európaiskola fenntartása. Az alapítvány vezetése a Kuratórium kezében van, elnöke Mag. Kurt Langthaler. Az alapítvány tevékenysége a Felügyelő Bizottság ellenőrzése alatt áll. Az Osztrák-Magyar Európaiskola Alapítvány nonprofit szervezet – ez azt jelenti, hogy a befolyt pénzt teljes egészében az alapítvány fenntartási és üzemeltetési költségeire, tehát az iskolára fordítódjuk. Az éves szülői hozzájárulást a Kuratórium határozza meg. Az alapítvány fedezi a szükséges taneszközök, üzemeltetési eszközök költségeit és a rezsiköltséget, valamint a magyar tanárok, tanítók, műszaki és adminisztratív személyzet költségeit.  (Az osztrák tanárok kiküldetésben dolgoznak itt, és az osztrák állam fizeti őket.) A rend alapítója, Jean Baptiste de la Salle szellemében az Osztrák-Magyar Európaiskola Alapítvány mindent megtesz azért, hogy a szülői hozzájárulást viszonylag alacsonyan tartsa.

A Kuratórium

Az Alapítvány vezető szerve a Kuratórium.

Elnök:
Mag. Kurt Langthaler (a Lasalliánus Akadémia vezetője)

További tagok:
Johann Gassner testvér (a közép-európai és közel-keleti iskolatestvérek regionális vezetője)
MinR. Dr. Nikolaus Douda (BMB)
Alfred Brychta OSR (az iskolafenntartó képviselője)
Walter Kröner (a rend közgazdásza)
Dr. Werner Jisa MR (Osztrák Oktatási és Kulturális Minisztérium)
Evelin Stanzer, MSc, az Európaiskola vezetője

A Felügyelő Bizottság tagjai:

Dr. Csiby Andrea (ügyvéd)
Paul Kaiser testvér (helyettes tartományfőnök)
Marlies Lászlóné Wilhelm (az Osztrák-Magyar Óvoda vezetője)

Cím: H-1126 Budapest, Istenhegyi út 32.

Szülői hozzájárulás

Az Osztrák-Magyar Európaiskola Alapítvány nonprofit szervezet. A működési és a fenntartási költségek fedezésére az ide járó diákok szülői hozzájárulást fizetnek. A Kuratóriumnál lehet ösztöndíjat kérvényezni, valamint a szülői hozzájárulás részletekben történő befizetésére is van mód. Egy személyes találkozás alkalmával pontosabb információkkal tudunk szolgálni. Ne habozzon, hívjon fel minket!

A jelenlegi tanév szülői hozzájárulásának mértéke: 509.000,- forint.
A napközihez a szülők ezen felül még 305.000,- forinttal járulnak hozzá.