Projektek

Multimédiás betekintés iskolánk hétköznapjaiba

Némelyik filmdokumentáció a projektmunkát mutatja be a kezdetektől a kész műig. Gyakran dolgoznak különböző évfolyamok tanulói egy témán, néha az egész iskola részt vállal benne.

A nyelvoktatás lényeges részét képzi a beszéd mellett az írás is. „Az Európaiskola irodalmi termése"a német-, magyar- és angolóra eredményeiből áll össze. Az E-Book formájában írt szövegek a németórán keletkeztek azzal a céllal, hogy más gyerekek is elolvassák és utánozzák az alkotó tevékenységet. Modern médiák bevonása érdekessé és izgalmassá teszi a tanulást és a médiakompetencia elsajátítását is szolgálja.

Újra és újra előfordulnak olyan projektek, melyek célja a „másság“ és „az egymás elfogadásának tanulása“. A szociális tanulás (l. Soziale Lernen, szociális kompetencia) fontos szerepet játszik az Európaiskola életében.