Projektergebnisse 5B

Az ötlettől a projektig:

Érzem, érzem, nem tudom mit?

Diákok egy csoportja az 5 osztályokból (2014) ihlette ezt a projektet. Az volt a feladatuk egy németórán, hogy hétköznapi helyzeteket találó szavakkal írjanak le, melyekkel a szereplő emberek érzéseit és hangulatát viszonylag pontosan fogalmazzák meg.

Ez a gyermekek számára (10-11 évesek) jelentett némi nehézséget, mert legtöbbször csak a jó és a rossz, szomorú és jókedvű szavak fordultak elő.

Kiderült, hogy anyanyelvükön is kevés találó szót ismertek, a pontos szavak “nem jöttek a nyelvükre”, ahogy ők fogalmaztak. Érzéseket egy idegen nyelven differenciáltan kifejezni az egyik legnehezebb feladat, de egyben egy fontos fejezete a nyelvtanulásnak.

Az író Jutta Treiber és Ádám Dávid, valamint a színésznő Kopek Janka és a fiatal filmes Kopek Donát (mindketten iskolánkban végzett diákok) segítségével az 5A, 5B és 5C osztályok mélyen beleásták magukat az érzelmek világába. Mostanra igazi érzelemtudósok lettek, ahogy ők fogalmaznak.

Köszönjük az Osztrák Oktatási Minisztérium (BMBF) és a Kulturkontakt Austria nagyvonalú támogatását.

Külön köszönet a tanároknak, akik a projektet vezették:

Katona Eszter, Johannes Neuschmied, Katalin Badhofer, Kakuk Timi, Mag. Sieglinde Jug.

Jó szórakozást az eredmények böngészéséhez!

Gefühlsmonologe:

Gefühlsszenes: