A diákképviselők kirándulása Bécsbe

Május 5-én a budapesti Osztrák-Magyar Európaiskola diákképviselői demokrácia workshopon vehettek részt az osztrák parlamentben. A fiatalokat szívélyes fogadtatásban részesítették a műhely munkatársai, és végig nagyon professzionális ellátásban részesítették őket.

A  különböző témák kérdéseit kiscsoportokban vitatták meg, ahol a diákok kifejthették ötleteiket és nézeteiket. Ezeket végül egy podcast formájában dolgozták fel, amely az alábbi linken hallgatható meg:

A bécsi kirándulás nemcsak izgalmas változást jelentett a gyerekek számára az iskolai mindennapokhoz képest, hanem értékes lehetőséget is arra, hogy elmélyítsék a demokráciáról és a parlamentről szerzett ismereteiket. Az osztrák parlamentben tartott  demokrácia workshop teljes sikert aratott, és minden résztvevő számára nagyszerű szórakozást jelentett.