Felolvasás és workshop Elisabeth Steinkellnerrel

A már több irodalmi díjjal kitüntetett osztrák írónő 2023. április 24-én látogatott el az Európaiskolába. Kristina Kocyba irodalomtudós (ELTE) tartott egy rövid bevezetőt, majd Elisabeth Steinkellner Elisabeth Steinkellner olvasott fel néhány modern mesét a "Ki fél a lila lazacoktól" című könyvéből a két 6. osztály számára. Miután az írónő válaszolt a rendkívül érdeklődő tanulók sok-sok kérdésére, a 6. osztályos színjátszó gyerekek bábelőadás formájában mutatták be saját meséjüket. Délután még Steinkellner asszony vezetésével lehetőség nyílt vizuális versek írására és egyéb kis nyelvi játékokra is. A programot ismét az Osztrák Kulturális Fórum anyagi és adminisztratív támogatása tette lehetővé. A jó együttműködés és a gyerekek nagyszerű visszajelzései nem hagynak más választást: folytatni kell!