Mert az iskola több!

Ez volt a mottója az Osztrák Ifjúsági Beszédverseny előválogatójának, amelyet március 27. és 29. között rendeztek meg a bécsi Néprajzi Múzeumban. Az Európaiskola tanulói évek óta részt vesznek ezen a megmérettetésen, és versenyeznek osztrák társaikkal.

A 8. évfolyam néhány tanulója idén is készült erre a versenyre. Rengeteg időt és energiát fektettek bele, a téma megtalálásától az elkészült beszédig. És megérte: az Európaiskola minden résztvevője, aki március 29-én, szerdán Bécsbe utazott, meggyőző volt, és magas színvonalon mutatta be magát és választott témáját.

Simon Barbi, Legendi Barnabás és Árok Alex a 8c osztályból versenyzett a "Beszéd" kategóriában, Szőke Hanna pedig a 8a osztályból a "Klasszikus beszéd" kategóriában, a divat témakörében tartotta meg beszédét.  Magas pontszámaiknak köszönhetően   az április végi bécsi országos döntőn is. részt vehetnek.

Ehhez kívánunk nekik sok sikert!

. .