Részvétel az ausztriai szónokversenyen

Mint az elmúlt években is, idén is részt vettek a 8. osztályaink egyes diákjai az ausztriai szónokverseny bécsi országos döntőjén, ezúttal azonban nem a „klasszikus beszéd“ kategóriában, hanem a „szócső“ elnevezésű kreatív ágban.

Tőlünk 4 csoport írt kis sketcheket és költeményeket, valamint kitalált hozzá performance-t. Ezeket küldték be az első, digitális fordulóba. A csoportjaink egyikét különösen is kitüntették, és meghívták a fináléra a bécsi tanácsházára, ahol élőben fognak fellépni közönség előtt.

Bár az osztrák iskolák tanulói ebben csak konkurrencián kívül vehetnek részt, mégis minden résztvevőt kis díjakkal jutalmaznak. És az is biztos, hogy ez mindnyájuk számára izgalmas megtapasztalás volt.