981a9495d4fa16ef7e00bcd9342b29acf9f3100b.jpg

„És akció!" Videóprojektek az Európaiskolában 2022 tavaszán

A „Wunderbar fesztivál“ keretén belül, amely március végén, április elején a német nyelvet ünnepelte és népszerűsítette Magyarországon, a mi iskolánk első hat évfolyama is részt vállalt egy rövidfilm felvételében.

„A korábbi madár fogja meg a kukacot“ címmel bepillantást nyújt a film abba, hogyan, milyen változatos módszerekkel tanulják nálunk a nyelvet a fiatal tanulók. A hetedikes és nyolcadikos tanulóink pedig kis sketch-eket fogalmaztak a „mit.sprache.teil.haben“ (=nyelvvel részt venni/részesedni)“ témában, ami az idei IDT (németnyelvtanárok nemzetközi találkozója) mottója lesz augusztusban Bécsben. Az ebből készült kis videók részt fognak venni az IDT rövidfilm-versenyén.

Hogy bekerül-e iskolánk a legjobb 10 videófilm döntőjébe, sőt akár díjat is nyer-e, azt sajnos csak a tanév végén, ill. a következő tanév elején tudhatjuk majd meg. De annyi már most is biztos: tanulóink mindenesetre nagy buzgalommal és lelkesedéssel vettek részt ebben a projektben!

Korábbi hírek

Nézze meg mind!

Süti hozzájárulás

Kérjük, válassza ki, melyik sütik használatához járul hozzá!