7bc8cdf2b0662a13e8ce9f624b0d2edf0134564b.jpg

A 7.A osztály egy fenntarthatóbb iskoláért

Az osztrák tankönyvkiadó fennállásának 250. évfordulója alkalmából 2022. májusában versenyt szerveztek a „Fenntarthatóság” témában. Ezen a versenyen alapvetően csak ausztriai iskolák vehetnek részt, de a kedvünkért kivételt tettek; hisz a FENNTARTHATÓSÁG nem ismer határokat!

Így tehát munkához láttunk, és a „Papír, a textília és a műanyag újrahasznosítása” témát választottuk: régi Pokémon- kártyákból alkottunk egy könyvborítót; használt papírból kézi módszerrel új lapokat merítettünk, s azokra saját szövegeket írtunk, valamint továbbajándékozásra már nem alkalmas ruhadarabokból kis, saját szövésű szőnyegeket készítettünk.

A 25 legjobb, legötletesebb projekt egyenként 1000,- eurós díjban részesült. És... a győztesek között van iskolánk 7.A osztálya is! Ezt a szuper díjat arra fogjuk felhasználni, hogy iskolánkban megvalósíthassuk az újrahasznosítási ötleteinket.

Korábbi hírek

Nézze meg mind!

Süti hozzájárulás

Kérjük, válassza ki, melyik sütik használatához járul hozzá!